Kayıt Nasıl Gerçekleşir?

Merhaba arkadaşlar.

Bugün sizlere ses kayıtlarını mac/pc lerimize nasıl kolay şekilde uygulayacağımızdan bahsedeceğiz.

Öncelikle sesini kaydetmek için mac/pc lerinizin hoparlörlerine bir mikrofon tutmak zorunda kalmamak adına 🙂 cihazınızda Stereo Mix seçeneği olmasa bile, herhangi bir mac/pc’den gelen sesi kolayca kaydedebilmek, günümüz piyasaında var olan yazılımlar ile çok kolay bir hal alıyor. (Audition / Sound Forge / Logic / Cubase vs.) MAC/ PC’nize seslerinizi çeşitli şekillerde kaydedebilmeniz için bi kaç öneri sunuyorum.

İlk iki seçenek sadece yukarıda yazdığım yazılımları kullanarak ve mikrofonunuzun türü (USB/CQ ) doğrultusunda mac/pc nize bağlantı kablolarıyla kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak sesinizi program içinde bulunan çeşitli efekt (plug-ins) araçlarıyla düzenleyip istediğiniz forma bürüyebilirsiniz.

Hatırlatmada fayda var. Açıkçası, telif hakkı yasaları, yazılımlar aracılığı ile yaptığınız tüm kayıtları dağıtmanızı engelleyebilir, bu yüzden programları satın alarak korsanlık yaftasına düşmemek için kaçak yollardan edinilmiş hiç bir yazılımı kullanmayın! Sonuçta, internet her yerde!

Sevgilerimle…